Громадська організація
Клуб Эней, що є самоорганізацією ключових спільнот, вже кілька років працює над тим, аби убезпечити жінок від гендерного насильства, і щороку 8 березня бере участь у марші за наші права.
Пандемія боляче вдарила по фінансовій та фізичній безпеці жінок, які вживають наркотики та секс-працівниць, ми вимагаємо видимості та підтримки для зменшення наслідків пандемії.
Ми йдемо на марш, тому що наркозалежні жінки і секс-працівниці частіше стикаються із гендерно-обумовленим насильством – від батьків, родичів, сусідів, інтимних партнерів, у реабілітаційних центрах, від поліції. Проте вони часто бояться звертатися за допомогою до поліціянтів, соціальних, медичних та інших установ через криміналізацію та шельмування у суспільстві. Часто вони не можуть знайти роботу, щоб забезпечити своє життя і не залежати від своїх партнерів, що ускладнює вихід з ситуації насилля. Вони не можуть звернутись до центрів допомоги жінкам через дискримінуючі положення таких установ, що не дозволяють знаходитись там наркозалежним жінкам.
Ось, що говорять наші клієнтки:
«Я не знала, що коли мене закривають у квартирі - це насильство. І ще я не знала, що в мене є права»
«Раніше я не говорила про насильство, бо боялася осуду. Особливо люди засуджують жінок, що вживають наркотики, кажуть, що це наша провина, якби ми не вживали наркотики нас не били б»
Наші вимоги:
Відстоювати право на автономію над тілами наркозалежних жінок, включаючи вибір щодо вживання психоактивних речовин.
Впровадити дієві механізми профілактики та підтримки наркозалежних жінок, які зазнають насильства.
Припинити перекручування фактів, пов'язаних з вживанням наркотиків, вагітністю, примусовими кампаніями абортів і стерилізації, відбиранням дітей.
Гендерний мейнстрім в дослідженнях і наданні послуг. Наркозалежні жінки є експертками у своєму житті та повинні брати участь в дослідженнях, плануванні, розробці, реалізації, моніторингу та оцінці будь-яких програм послуг, які їх стосуються.
Кожна жінка в Україні має право на безпечне життя!